Aktualności 2013/2014

Zapraszamy do przeczytania informacji z lat poprzednich:

Twoja krew ratuje życie!

opublikowane: 29 sie 2014, 11:39 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 29 sie 2014, 11:39 ]

„Dobro dane innemu powraca podwójnie”

TWOJA KREW RATUJE ŻYCIE

Dnia 11.09.2014 na boisku przy Szkole Podstawowej nr 6 ul. Królowej Jadwigi 2

będzie można oddać krew na 4-lteniego Adasia Wesołowskiego – chorego na białaczkę bifenatypową.

Ambulans będzie udostępniony w godz. 12.00-17.00

Prosimy o wsparcie.

Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 6

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

opublikowane: 24 sie 2014, 11:16 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 24 sie 2014, 11:16 ]

Filmy z Festynu szkolnego

opublikowane: 24 sie 2014, 11:00 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 24 sie 2014, 11:00 ]

Zapraszamy do zakładki Filmy, gdzie można obejrzeć dwa filmy z Festynu szkolnego.

Wycieczka klas I do Skansenu w Chorzowie

opublikowane: 24 sie 2014, 10:09 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 24 sie 2014, 10:09 ]

W dniu
17 czerwca 2014r. klasy I a, I b, I c odwiedziły Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. W trakcie wycieczki uczniowie podziwiali starą, drewnianą wiejską zabudowę. Zapoznali się z wyposażeniem szkolnej szafy i uczniowskim tornistrem z XIX w. Uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „W starej szkole” oraz warsztatach plastycznych (na świeżym powietrzu) zorganizowanych przez wychowawców. Brali udział w zajęciach sportowych i integrowali się przy wspólnym ognisku. Pogoda dopisała, humory również. Pierwszaki pokazały, iż wspólnie potrafią spędzać miło i zgodnie czas, dlatego już teraz planujemy przyszłoroczny wyjazd do Ojcowa i Pieskowej Skały.

Relacja finału III Miejskiego Konkursu "Obycie umila Życie" na youtube

opublikowane: 26 cze 2014, 08:42 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 26 cze 2014, 08:43 ]

Zapraszamy do obejrzenia relacji z finału III Miejskiego Konkursu „Obycie umila życie” na temat zasad savoir-vivre`u. na kanale youtube:

Przypominamy, że naszą szkołę reprezentowała Rozalia Zientkowska z klasy 6 a.

Organizatorzy Konkursu Savoir Vivre 'Obycie Umila Życie'
Ewa Rozmus
Katarzyna Gałęziowska
Dominik Koc

Kosmiczny Klub Matematyczny w klasach I

opublikowane: 22 cze 2014, 13:25 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 22 cze 2014, 13:25 ]

W roku szkolnym 2013/2014 klasy I a, I b i I c  przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu „Kosmicznego Klubu Matematycznego”. W ramach działań każda klasa odbyła cykl 26 spotkań pozalekcyjnych oraz przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla klas I „Ulep Ufoludki”

Uczniowie na tych zajęciach rozwiązywali zadania, zdobywali pieczątki i przekonali się, że rozwiązywanie matematycznych łamigłówek to świetna zabawa. Poszerzali swoją wiedzę matematyczną z przeróżnych działów (dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i w zakresie 20; doskonalenie umiejętności praktycznych: ważenie, mierzenie, obliczenia zegarowe, obliczenia pieniężne; geometria; łamigłówki i zadania logiczne, a także zadania z treścią). Na zajęcia uczęszczali uczniowie wykazujący się zdolnościami matematycznymi:

Klasa 1 a - 11 uczniów
Klasa 1 b - 7 uczniów
Klasa 1 c - 11 uczniów

W galerii zdjęć można obejrzeć zdjęcia Ufoludków z planety Ghadu, planety Xanor i planety Peremy. Zdjęcia te zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Matematyczny  „Ulep Ufoludki”.

Prawda, że są niesamowicie kosmiczne  :)

mgr Ewa Bijak, mgr Agnieszka Buchacz, mgr Ewa Konarska

Ogólnopolski Projekt "Klub Pożeraczy Liter"

opublikowane: 20 cze 2014, 09:21 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 20 cze 2014, 09:21 ]

W roku szkolnym 2013/2014 klasy I a, I b, I c oraz klasy III a i III b przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu „Klubu Pożeraczy Liter”. W ramach działań każda klasa założyła swoją biblioteczkę, uczestniczyła w zajęciach czytelniczych i  zapoznała się z czasopismem „Świerszczyk”. Uczniowie otrzymali od wychowawców świerszczykowe legitymacje, dzięki którym mogli zdobywać odznaki:

Klasa I:
- Wielki Pożeracz Liter
- Jeszcze Większy Pożeracz Liter
- Największy Pożeracz Liter.

Klasa III:
- Doskonały Pożeracz Liter
- Jeszcze Bardziej Doskonały Pożeracz Liter
- Najdoskonalszy Pożeracz Liter

Zajęcia  miały na celu:

·         w klasie I – poznanie ciekawych form aktywności czytelniczej, systematyczny kontakt z literaturą;  spotkania z interesującymi  książkami  w atmosferze bliskości z rodzicami, rodzeństwem i rówieśnikami; rozwijanie potrzeby czytania, chęci poszukiwania interesujących książek; dzielenie się swoimi doświadczeniami czytelniczymi; pobudzanie wyobraźni i motywacji do samodzielnej aktywności poznawczej.

·         w klasie III – kontakt z dobrą literaturą wyzwalającą emocje, skłanianie do refleksji i dzielenia się wrażeniami; wkraczanie w świat wypowiedzi pisemnych, kreowania fabuły i twórczej współpracy.

„MY JESTEŚMY POŻERACZE, JEMY SŁOWA, JEMY ZDANIA!
CHRUP! LITERKA PO LITERCE POZNAJEMY SMAK CZYTANIA!”

Festyn 7 czerwca 2014

opublikowane: 15 cze 2014, 08:13 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 15 cze 2014, 08:13 ]

mgr Mirosław Młynek

Finał III Miejskiego Konkursu "Obycie umila życie"