III a w projekcie UNICEF "Wszystkie Kolory Świata"

opublikowane: 9 sty 2013, 10:12 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 9 sty 2013, 10:12 ]


Więcej zdjęć w Galerii

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie zorganizowanym przez UNICEF pod hasłem „Wszystkie Kolory Świata”, który jest odpowiedzią na dramatyczną sytuację dzieci w Czadzie.

Przystępując do projektu chcieliśmy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci, przystępując do pracy, same zdecydują, z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Ten obszar pozostawiamy kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki takiej "międzypokoleniowej" współpracy z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki. 


Comments