Klasy II b i III a w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym: Stypendiada Wczesnoszkolna

opublikowane: 5 sty 2013, 14:44 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 5 sty 2013, 14:44 ]
W dniach od 21 – 29 listopada 2012 roku uczniowie klasy II b pod opieką pani mgr Anny Niepsuj i uczniowie klasy III a pod opieką mgr Ewy Bijak, wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Stypendialnym: Stypendiada Wczesnoszkolna, zorganizowanym przez Firmę Edukacyjną Orzeł w Skierniewicach.

W ramach stypendiady odbyły się następujące konkursy:

1. Konkurs czytelniczy „I TY bądź czytelny!” – 21.XI.2012 r. - uczniowie kl. II mieli za zadanie wykazać się znajomością książki Astrid Lindgren „Pippi Pończoszanka” a kl. III znajomością książki Miry Jaworczakowej „Oto jest Kasia”.

2. Konkurs ortograficzny „Ortograf” – 22.XI.2012 r. - sprawdzał znajomość reguł ortograficznych u – ó, ż – rz, h – ch i umiejętności ich stosowania.

3. Konkurs matematyczny „Plus-Minus” – 23.XI.2012 r. - zabawy z dodawaniem i odejmowaniem w zakresie 30 dla kl. II i w zakresie 100 dla kl. III.

4. Konkurs plastyczny „Kreska” – do 29.XI.2012 r. - uczniowie klas drugich i trzecich mają za zadanie wykonać pocztówkę okolicznościową (jedną lub maksymalnie cztery) w formacie A4 (lub mniejszym), na podłożu papierowym, techniką dowolną, na temat: ♥ „Święta, tradycje i zwyczaje”: Mikołajki, Walentynki, urodziny, Dzień Matki.

Do konkursów zgłosili się następujący uczniowie:

Konkurs czytelniczy

5. Płaczek Oliwia
  6. Siwek Marzena
  7. Šiška Filip

Za odważnych trzymamy kciuki. O wynikach konkursu poinformujemy na stronie internetowej szkoły.

mgr Ewa Bijak i mgr Anna Niepsuj