Klasa III a w warsztatach ogrodniczych w centrum ogrodniczym w Świerklańcu

opublikowane: 25 mar 2013, 08:59 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 25 mar 2013, 09:01 ]

Więcej zdjęć w Galerii

W dniu 4 lutego 2013 roku klasa III a z wychowawcą i rodzicami, wzięła udział w warsztatach ogrodniczych, połączonych z edukacją zdrowotną i zajęciami plastycznymi, które odbywały się w centrum ogrodniczym „Ogród Śląski” w Świerklańcu. W programie zajęć znalazły się cztery punkty: malowanie doniczek do wysiewu nasion, wykonywanie prac plastycznych z wykorzystaniem nasion, interaktywne warsztaty o korzystnym wpływie warzyw i ziół na zdrowie młodego człowieka oraz zajęcia z wysiewu nasion. Podczas zajęć dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i w skupieniu wysłuchały interaktywnych warsztatów prowadzonych przez panią Hannę Milic.

W tym dniu „Ogród Śląski” w Świerklańcu odwiedził dziennikarz z gazety „Dziennik Zachodni”, pan Krzysztof Szenielorz, jego artykuł i kilka ciekawych zdjęć można zobaczyć na stronie internetowej www.bytom.naszemiasto.pl


Po skończonych warsztatach uczniowie pisali sprawozdania, oto niektóre z nich. 
mgr Ewa Bijak


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczennicę klasy III aMartę Mezglewską

            Dnia 5 lutego z całą klasą pojechaliśmy autobusem do parku w Świerklańcu, gdzie odwiedziliśmy ogród o nazwie „Żurek”.

            W ogrodzie tym robiliśmy: obrazki z nasionek, malowaliśmy doniczki i sadziliśmy słoneczniki. Gdy zebraliśmy się wszyscy w jednej sali, pani Hania włączyła rzutnik i zrobiła nam wykład połączony z pokazem slajdów na temat warzyw. Potem pan Ogórek częstował nas kanapeczkami, a pani opowiadała o zdrowym żywieniu.

            Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ nauczyłam się wiele na temat warzyw i ziół.

 


                Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczennicę klasy III aMarzenę Siwek

            5 lutego jechaliśmy całą klasą na wycieczkę do „Ogrodu Śląskiego” w Świerklańcu. Na samym początku zapoznaliśmy się z panią Marchewka i panem Ogórkiem, potem podzieliliśmy się na dwie grupy.

             Moja grupa najpierw poszła na górę po schodach i przyklejaliśmy nasiona na obrazki, ja wybrałam słonecznik. Na środek przykleiłam czarne nasiona cebuli, a na łodygę zielone nasionka grochu.

            Następnie poszliśmy malować doniczki. Na mojej doniczce namalowałam zielonego ogórka, pomarańczowa marchewkę i czerwone jabłko. Przed końcem całą klasą poszliśmy oglądać film o nasionach, pani opowiadała, jakie nasiona możemy jeść. Potem sadziliśmy czarne nasiona słonecznika.

Na końcu oglądaliśmy dekoracje. Widzieliśmy również wodospad, tam gdzie spadała woda zobaczyliśmy ryby i karmiliśmy je. Jak nakarmiliśmy ryby to szliśmy po dziwnych schodach i weszliśmy do jakby dżungli i skakaliśmy przez kamienie, bo naokoło kamieni była woda. Jak wyszliśmy z dżungli to weszliśmy do sklepu zoologicznego. Widzieliśmy tam małpki i papugi, do jednej kolorowej papugi powiedziałam, że jest piękna a ona zakrzyczała.

            Wycieczka bardzo mi się podobała.

 


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez ucznia klasy III aFilipa Šiškę

            Dnia 5 lutego 2013 roku moja klasa III a, wzięła udział w warsztatach w Świerklańcu, w Ogrodzie Śląskim.

            Na miejsce dotarliśmy autobusem nr 192. Na terenie ogrodu powitano nas i podzielono na dwie grupy. Przedstawiono nam panią Marchewkę i pana Ogórka. Najpierw wykonaliśmy obrazki z wykorzystaniem nasion. Następnie przeszliśmy do Pawilonu Tropikalnego, gdzie malowaliśmy doniczki. Kolejną atrakcja był wykład na temat dobrego wpływu warzyw i ziół na nasze zdrowie. Pani prowadząca zadawała nam pytania, a my odpowiadaliśmy i zgadywaliśmy. Później oglądaliśmy zwierzęta (małpki, węże, pająki) i ryby. Wchodziliśmy do góry na wodospad.  Na koniec warsztatów sadziliśmy w doniczkach ziarna słonecznika.

            Wycieczka ta była udana, ponieważ dobrze się bawiliśmy i wiele się nauczyliśmy. Dostaliśmy tez na pamiątkę doniczki.                   


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczennicę klasy III aKamilę Kusch

            Dnia 5 lutego cała nasza klas była w bardzo dobrym humorze. Był to dzień, w którym jechaliśmy autobusem do Świerklańca. Wszyscy nie mogliśmy się doczekać czekających nas tam atrakcji.

            Kiedy dotarliśmy na miejsce przywitała nas pani przewodnik. Cała nasza klasa została podzielona na dwie grupy. Jedną grupą zajęła się pani Marchewka, a drugą grupą zajął się pan Ogórek. Razem z tym panem otrzymaliśmy zadanie, aby pomalować i ozdobić doniczki, które tam dostaliśmy. W tych doniczkach każdy z nas sam zasadził ziarenka słonecznika. Doniczki te zabraliśmy ze sobą do domu, aby w domu zadbać o roślinkę. Następnie mogliśmy wybrać sobie kolorowanki. Kiedy je pomalowaliśmy i obsypaliśmy ziarenkami, pani nas bardzo pochwaliła. Po ciężkiej pracy przyszedł pan Ogórek i zabrał nas na spacer do tropikalnego lasu. Tam oglądaliśmy jeziorko, w którym pływały rybki. Potem przeszliśmy do ogrodu zoologicznego i tam zobaczyliśmy różne zwierzęta. Widziałam tam węża, Pytona Tygrysiego Ciemnoskórego, rybki Nemo, pająka, papugi i żmiję. Na zakończenie wędrówki po ogrodzie, pani przewodnik pokazała nam tablicę, na której był opis jak powinnyśmy się zdrowo odżywiać.

            Na koniec wycieczki zrobiliśmy sobie grupowe zdjęcie na pamiątkę z panem Ogórkiem i panią Marchewką. Szczęśliwi, choć zmęczeni z ogromem wrażeń wracaliśmy do domu.


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczennicę klasy III aEmilię Chyrę

            W dniu 5 II 2013r. w Centrum Ogrodniczym znajdującym się w Świerklańcu, odbyły się warsztaty ogrodnicze. Wybrała się na nie nasza klasa III a wraz z wychowawczynią i mamami.

            Na początku dzieci przywitała miła pani w towarzystwie dużego, pluszowego, wesołego ogórka i wesołej marchewki, która w skrócie powiedziała, co będziemy robili. Potem podzielono nas na dwie grupy. Pierwsza grupa udała się do pawilonu tropikalnego, gdzie malowała doniczki. Druga udała się do sali z wielkim oknem, gdzie różnymi nasionami wyklejała obrazki. Po zakończonej pracy grupy zamieniły się miejscami.

            Po pracach manualnych, odbyła się interaktywna prezentacja, w której dotykaliśmy i smakowaliśmy ziół oraz zapoznawaliśmy się z zasadami zdrowego żywienia.

            Na koniec udaliśmy się do pawilonu, w którym sadziliśmy do doniczek nasiona słonecznika.

            Po wszystkich zajęciach, cała klasa udała się zwiedzać pawilon tropikalny.

            Wycieczka była bardzo ciekawa, interesująca i pouczająca. Ma nadzieję, że jeszcze wezmę udział w takich warsztatach.


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez ucznia klasy III aOskara Faber

            Dnia 5 II 2013r. klas III a pojechała na wycieczkę do ogrodu „Żurek” w Świerklańcu.

            Na początku warsztatów „Wesoły ogródek” malowaliśmy na małych glinianych doniczkach „swój wymarzony ogród”. Na mojej doniczce namalowałem kilka palm i drzew. Później przyklejaliśmy na kartkę różne nasiona, z których układaliśmy warzywa. Rozmawialiśmy o zdrowej żywności. Do pomalowanych doniczek zasialiśmy pięć nasion słonecznika. Na koniec oglądaliśmy wodospad i różne zwierzęta.

            Bardzo mi się podobało i chciałbym jeszcze raz tam pojechać.


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez uczennicę klasy III aMonika Gorzelska

            W dniu 5 II 2013r. byłam z klasą na wycieczce w Świerklańcu, gdzie odbywały się warsztaty ogrodnicze pod nazwą „Wesoły Ogródek”.

            Na warsztatach jednym z zajęć było malowanie doniczek do wysiewu nasion. Ja posadziłam słonecznik, a na swojej doniczce namalowałam niebo, słoneczko i kwiatki. Na następnych zajęciach wklejałam różne nasiona i z tego wyszły ładne obrazki, na których były motylki, marchewki.

            Później pani opowiadała nam o warzywach i ziołach, i jaki maja wpływ na nasze zdrowie. Dowiedzieliśmy się, że marchewka i inne warzywa, są zdrowe bo pomagają nam zdrowo rosnąć. Na zakończenie warsztatów karmiliśmy rybki i oglądaliśmy małpki.

            Ta wycieczka do Świerklańca, podobała mi się najbardziej, ponieważ ciekawie spędziłam czas, dowiedziałam się, że warzywa są zdrowe, bo maja witaminy, a oprócz tego są smaczne.


Sprawozdanie z wycieczki napisane przez ucznia klasy III aFilipa Watkowskiego

            Z całą klasą wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Śląskiego „Żurek” w Świerklańcu. Jest to centrum ogrodnicze, w którym znajduje się wiele atrakcji.

            Zwiedziliśmy pawilon tropikalny, gdzie są różne ciekawe rośliny, wodospady, małe stawy, w których pływały kolorowe rybki, a nawet kaczki. Oglądaliśmy różne zwierzęta, takie jak: małpki, węże, papugi, pająki. W czasie wycieczki odbyły się zajęcia związane z wysiewem nasin, malowaliśmy doniczki i robiliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem nasion. Odbył się degustacja kiełków warzyw i ziół.

            Wycieczka bardzo mi się podobała, była ciekawa i fajna. Zachęcam do zwiedzania ogrodu.


Comments