Spotkanie z Kotem w butach i kotem Filemonem w bibliotece w ramach projektu „Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę”

opublikowane: 31 sty 2013, 08:59 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 31 sty 2013, 08:59 ]

Więcej zdjęć w Galerii

W ramach bytomskiego projektu „Choć kocham swoje przedszkole, od września do szkoły iść wolę” biblioteka szkolna przygotowała dla pięciolatków spotkanie z Kotem w butach i kotem Filemonem. Zaproponowali oni uczestnikom różne kocie zabawy. Była min. pogoń za myszą, dokonywanie mumifikacji kota czy konkurs na najszybsze wylizanie mleczka ze spodeczka. Nie zabrakło również zabawy na wyobraźnię polegającej na stworzeniu włóczką jakiegoś rysunku. Uczestnicy śpiewali także piosenki, oczywiście w kocim języku. Śmiechu było co nie miara. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominek za wspaniałą zabawę.

Zajęcia odbyły się we wtorek 15 stycznia 2013 roku w godz. od 16.30 do 17.30
w bibliotece szkolnej. Biblioteka przemieniła się na tą okazję w kocią krainę.
W zajęciach uczestniczyło 8 pięciolatków. Przygotował je nauczyciel-bibliotekarz Joanna Wesołowska. W kocich przebraniach wystąpiły dziewczęta z aktywu bibliotecznego.Celem zajęć było rozwijanie aktywności twórczej poprzez stosowanie technik twórczego myślenia oraz wykorzystywanie dziecięcej ekspresji a także ukazanie biblioteki jako miejsca, gdzie można przyjemnie spędzić czas w otoczeniu bajkowych bohaterów. Zainteresowanie uczestników, ich pomysłowość i uśmiech na twarzy potwierdziły, że założone cele zostały osiągnięte.

Po zajęciach przedszkolaki wraz z rodzicami miały możliwość zobaczyć w sali audiowizualnej przygotowaną przez nauczycielki klas III panią Ewę Bijak i panią Agnieszkę Buchacz wystawę w ramach projektu UNICEF „Wszystkie kolory świata”.  Można było zakupić wystawione tam lalki. Pomocą służyła również pani pedagog Joanna Świerczek i nauczycielka j polskiego Marta Pogoda i nauczycielka matematyki Jolanta Proszowska.

mgr Joanna Wesołowska