Kosmiczny Klub Matematyczny w klasach I

opublikowane: 22 cze 2014, 13:25 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 22 cze 2014, 13:25 ]

W roku szkolnym 2013/2014 klasy I a, I b i I c  przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu „Kosmicznego Klubu Matematycznego”. W ramach działań każda klasa odbyła cykl 26 spotkań pozalekcyjnych oraz przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego dla klas I „Ulep Ufoludki”

Uczniowie na tych zajęciach rozwiązywali zadania, zdobywali pieczątki i przekonali się, że rozwiązywanie matematycznych łamigłówek to świetna zabawa. Poszerzali swoją wiedzę matematyczną z przeróżnych działów (dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 i w zakresie 20; doskonalenie umiejętności praktycznych: ważenie, mierzenie, obliczenia zegarowe, obliczenia pieniężne; geometria; łamigłówki i zadania logiczne, a także zadania z treścią). Na zajęcia uczęszczali uczniowie wykazujący się zdolnościami matematycznymi:

Klasa 1 a - 11 uczniów
Klasa 1 b - 7 uczniów
Klasa 1 c - 11 uczniów

W galerii zdjęć można obejrzeć zdjęcia Ufoludków z planety Ghadu, planety Xanor i planety Peremy. Zdjęcia te zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Matematyczny  „Ulep Ufoludki”.

Prawda, że są niesamowicie kosmiczne  :)

mgr Ewa Bijak, mgr Agnieszka Buchacz, mgr Ewa Konarska