Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

opublikowane: 11 lis 2013, 04:26 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 11 lis 2013, 09:32 ]

5 listopada klasy I - III przyłączyły się do obchodów „Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek”

Ten dzień miał przypomnieć wszystkim dzieciom tradycyjne bajki, bajki bez przemocy, takie, w których wygrywa dobro ze złem. Miał również za zadanie zachęcić dzieci do samodzielnego czytania lub wspólnego czytania z rodzicami, dziadkami czy starszym rodzeństwem.

Tego dnia do szkoły zawitały: Krasnoludki, Królewny Śnieżki, Batmany, Koty, Misie, Elfy, Pajace i wiele innych ulubionych postaci z bajek. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych bajek, wzięły udział w konkursie: „Z jakiej bajki jestem?”, rysowały swoich ulubieńców i uczestniczyły we wspólnej zabawie muzycznej. Było bardzo wesoło, a każdy uczestnik zabawy został nagrodzony słodkim upominkiem.

To spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i na długo zostanie w naszej pamięci!

mgr Ewa Bijak
mgr Anna Niepsuj