Obchody Święta Niepodległości

opublikowane: 14 lis 2013, 09:40 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 14 lis 2013, 09:40 ]

W Szkole Podstawowej nr 6 im ks. G. G. Gorczyckiego odbyła się w dniu 8 listopada uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.

W przygotowaniach do obchodów tak ważnego dla nas święta narodowego zaangażowana była niemal cała społeczność szkolna. Uczniowie brali udział w konkursach – plastycznym „Dzień 11 Listopada oczami dziecka” oraz historycznym.

W sali gimnastycznej odbył się pokaz dawnej i współczesnej techniki wojskowej. Uczniowie mogli obejrzeć eksponaty z czasów I i II wojny światowej, m.in. hełmy, maski przeciwgazowe, karabiny, pistolety, granaty, mundury, itp. Można było sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie. Najlepszych strzelców nagrodzono słodkim poczęstunkiem.

Impreza została zorganizowana dzięki uprzejmości rodziców ucznia kl. 4a – państwa Gabrieli i Marcina Machura przy pomocy Bytomskiego Oddziału Szturmowego, za co serdecznie dziękujemy.

Uczniom pomysł bardzo się spodobał, szczególnie wciągające okazały się próby strzeleckie. Organizatorzy obiecali, że za rok powtórzą pouczającą lekcję historii i wojskowości oraz poszerzą zbiór eksponatów. Taka wytrwała pasja do gromadzenia materialnych świadectw dawnych czasów jest godna podziwu.

mgr Beata Kozłowska - Kilar