Ogólnopolski Projekt "Klub Pożeraczy Liter"

opublikowane: 20 cze 2014, 09:21 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 20 cze 2014, 09:21 ]

W roku szkolnym 2013/2014 klasy I a, I b, I c oraz klasy III a i III b przystąpiły do Ogólnopolskiego Projektu „Klubu Pożeraczy Liter”. W ramach działań każda klasa założyła swoją biblioteczkę, uczestniczyła w zajęciach czytelniczych i  zapoznała się z czasopismem „Świerszczyk”. Uczniowie otrzymali od wychowawców świerszczykowe legitymacje, dzięki którym mogli zdobywać odznaki:

Klasa I:
- Wielki Pożeracz Liter
- Jeszcze Większy Pożeracz Liter
- Największy Pożeracz Liter.

Klasa III:
- Doskonały Pożeracz Liter
- Jeszcze Bardziej Doskonały Pożeracz Liter
- Najdoskonalszy Pożeracz Liter

Zajęcia  miały na celu:

·         w klasie I – poznanie ciekawych form aktywności czytelniczej, systematyczny kontakt z literaturą;  spotkania z interesującymi  książkami  w atmosferze bliskości z rodzicami, rodzeństwem i rówieśnikami; rozwijanie potrzeby czytania, chęci poszukiwania interesujących książek; dzielenie się swoimi doświadczeniami czytelniczymi; pobudzanie wyobraźni i motywacji do samodzielnej aktywności poznawczej.

·         w klasie III – kontakt z dobrą literaturą wyzwalającą emocje, skłanianie do refleksji i dzielenia się wrażeniami; wkraczanie w świat wypowiedzi pisemnych, kreowania fabuły i twórczej współpracy.

„MY JESTEŚMY POŻERACZE, JEMY SŁOWA, JEMY ZDANIA!
CHRUP! LITERKA PO LITERCE POZNAJEMY SMAK CZYTANIA!”

mgr Ewa Bijak, mgr Agnieszka Buchacz, mgr Ewa Konarska