Sprzątanie świata 2013

opublikowane: 27 wrz 2013, 12:03 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 27 wrz 2013, 12:09 ]

„Odkrywamy czystą Polskę”

20 września odbyła się w naszej szkole Akcja „Sprzątanie Świata”. Jest to międzynarodowa akcja zachęcająca do działań na rzecz ochrony środowiska i segregacji odpadów. Z tego względu nasza szkoła corocznie podejmuje chęć działania zwiększając również w ten sposób edukację ekologiczną uczniów.

Udział w akcji wzięła klasa VIb oraz uczniowie chętni w ramach zajęć z koła przyrodniczego. Po wcześniejszym zapoznaniu uczniów z celem działania oraz przypomnieniem zasad BHP, wyruszyliśmy na wyznaczone wcześniej tereny. Uczniowie zaopatrzeni byli w odpowiednie środki tj. rękawice oraz worki. Celem akcji było wysprzątanie przyległych do szkoły terenów miejskich.

Wszyscy zaangażowani w akcję wrócili z workami pełnymi śmieci oraz uśmiechem na twarzy z dobrze wykonanej pracy na rzecz ochrony środowiska.

Nasze motto:  „Kocham, lubię, szanuję …nie śmiecę”

Koordynator akcji

mgr Hucz Angelika