Projekt pomocowo-edukacyjny "Gwiazdka dla Afryki"

opublikowane: 29 sty 2014, 04:23 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 29 sty 2014, 04:23 ]

To już 4 raz nasza szkoła wzięła udział w akcji UNICEF. Tym razem przystąpiła do projektu pomocowo-edukacyjnego „Gwiazdka dla Afryki”. Celem projektu było zapoznanie dzieci z sytuacją w krajach rozwijających się, w tym głównie w Sierra Leone, kształcenie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego i przede wszystkim zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

Na początku akcji nauczyciele klas I – VI przeprowadzili zajęcia edukacyjne w ramach, których, przybliżyli uczniom problemy, z jakimi borykają się dzieci w Sierra Leone oraz przedstawili główne cele projektu edukacyjno-pomocowego „Gwiazdka dla Afryki”. Następnie w dniu 26 XI 2013 roku nauczyciele klas I – III zorganizowali warsztaty dla uczniów i rodziców, podczas których wykorzystując różne techniki plastyczne np. decoupage, quilling, wspólnie tworzyli i ozdabiali opakowania na prezenty. W wykonanych pudełkach umieszczono symboliczne szczepionki. Wszystkie przygotowane pudełka zostały wyeksponowane w dniu 19 XII 2013r. podczas imprezy środowiskowej „W grudniu na Rozbarku” na specjalnie przygotowanym stoisku. Każdy z zaproszonych gości mógł wesprzeć działania pomocowe zakupując wybrane przez siebie prezent. Zebrane fundusze zostaną przekazane do UNICEF na rzecz dzieci z Sierra Leone.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy wsparli działania społeczności szkolnej, a tym samym sprawili, że „symboliczne prezenty” trafią do afrykańskich dzieci i zostaną przeznaczone na szczepionki chroniące ich życie.

Dziękujemy !!!

Organizatorzy: mgr Ewa Bijak i mgr Agnieszka Buchacz