Wycieczka do Planetarium

opublikowane: 3 lis 2013, 02:52 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 3 lis 2013, 02:52 ]

Dnia 10.10.13 oraz 24.10.13 zajęcia z koła przyrodniczego odbyły się w Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie. W ramach tych zajęć uczniowie z klas V i VI wzięli udział w dwóch seansach, „Heweliusz i ja” oraz „Planety olbrzymy”. Celem wycieczki było poznanie zasad funkcjonowania planetarium, rozwijanie zainteresowań astronomicznych wśród naszych uczniów oraz pogłębienie wiedzy zdobytej podczas lekcji przyrody.

Korzystając ze sprzyjających warunków pogodowych odwiedziliśmy również Park Kultury i Wypoczynku, w którym znajduje się Planetarium. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się siłownia na świeżym powietrzu, gdzie nasi uczniowie próbowali swoich sił. Ich zmagania możemy obejrzeć na załączonych zdjęciach.

Bardzo dziękujemy pani Halinie Dąbrowskiej, mamie Denisa z klasy Vb, która chętnie towarzyszyła nam podczas naszych wypraw.

mgr Angelika Hucz