Wycieczka klas I do Skansenu w Chorzowie

opublikowane: 24 sie 2014, 10:09 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 24 sie 2014, 10:09 ]

W dniu
17 czerwca 2014r. klasy I a, I b, I c odwiedziły Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie. W trakcie wycieczki uczniowie podziwiali starą, drewnianą wiejską zabudowę. Zapoznali się z wyposażeniem szkolnej szafy i uczniowskim tornistrem z XIX w. Uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „W starej szkole” oraz warsztatach plastycznych (na świeżym powietrzu) zorganizowanych przez wychowawców. Brali udział w zajęciach sportowych i integrowali się przy wspólnym ognisku. Pogoda dopisała, humory również. Pierwszaki pokazały, iż wspólnie potrafią spędzać miło i zgodnie czas, dlatego już teraz planujemy przyszłoroczny wyjazd do Ojcowa i Pieskowej Skały.

mgr Ewa Bijak, mgr Agnieszka Buchacz, mgr Ewa Konarska