Dzień Europy

opublikowane: 17 maj 2015, 03:24 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 17 maj 2015, 03:24 ]

W dniu 11 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Już po raz kolejny cała społeczność szkolna uczciła ten dzień.

Wszyscy uczniowie przebrali się w kolory flagi danego kraju lub zaprezentowali stroje charakterystyczne dla danego państwa.

Uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przygotowali prace prezentujące poszczególne kraje Unii Europejskiej oraz wykonali flagi tych krajów.

Uczniowie klas starszych udekorowali swoje sale lekcyjne w barwy, flagi i elementy charakterystyczne dla danego kraju Unii Europejskiej.

Podczas przerw można było :

-obejrzeć prezentacje multimedialne na temat mało znanych krajów Unii Europejskiej i zamków nad Loarą

- sprawdzić swoją wiedzę w licznych quizach, m.in. na temat przesądów Europejczyków, potraw, flag, budowli i języków europejskich

- ułożyć mapę Europy

- dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat krajów Unii Europejskiej

- wykonać prace plastyczne, dotyczące symboli danych krajów

- obejrzeć albumy przygotowane przez członków klubu Europejskiego, np. o słynnych Europejczykach, potrawach europejskich i ciekawych miejscach w krajach Unii.

Zabawa trwała cały dzień. Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas, a także zdobyli wiele informacji o krajach Unii Europejskiej.

mgr Dagmara Ferdyn