Dzień Ziemi

opublikowane: 10 maj 2015, 05:05 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 10 maj 2015, 05:05 ]
Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy IV a i IV c wraz z opiekunami p. M. Pogodą oraz p. A. Hucz wzięli udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez kino Cinema City pod tytułem " Bądź eko - wybieraj świadomie".

Na zajęciach dowiedzieliśmy się między innymi skąd pochodzą produkty, które na co dzień spożywamy, jaką drogę pokonują, zanim trafią do naszych sklepów, poznaliśmy pojęcie food miles oraz co oznaczają znaczki na opakowaniach. Przypomnieliśmy sobie znaczenie symboli recyklingu oraz jakie jest zastosowanie surowców wtórnych.
Najważniejsze jednak, że otrzymaliśmy wskazówki co robić, aby wytwarzać mniej śmieci :)

mgr Angelika Hucz