Majówka Europejska

opublikowane: 17 maj 2015, 03:48 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 17 maj 2015, 03:48 ]

13 maja członkowie Klubu Europejskiego oraz kilku uczniów klasy 5a reprezentowało nasza szkołę w Majówce Europejskiej.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach „Mapy Europy” przygotowując plan 7 dniowej wycieczki po Wielkiej Brytanii. Następnie nasz zespół uczestniczył w grze miejskiej „Zasmakuj w Europie”. Na uczniów czekały nie lada wyzwania. Przemieszczając się po wyznaczonej trasie należało wykonywać kolejne zadania. Dzieci wykazały się znajomością savoir vivre, kuchni węgierskiej i włoskiej, rozpoznawały przyprawy i potrawy, a także samodzielnie przygotowały torebkę herbaty ekspresowej.

Cała grupa ,choć bardzo zmęczona, na czas dotarła na metę i świetnie się bawiła.

mgr Dagmara Ferdyn