Szkolny konkurs ortograficzny

opublikowane: 30 kwi 2015, 09:38 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 30 kwi 2015, 09:39 ]

Pierwszy etap szkolnego konkursu ortograficznego odbył się 18 listopada 2014r. Uczniowie napisali dyktando, za które można było uzyskać łącznie 30 punktów. Dwa punkty były odejmowane za każdy błąd ortograficzny, natomiast jednego punktu pozbawiał ucznia brak akapitu, źle przedzielony wyraz oraz każdy błąd interpunkcyjny (najczęściej chodziło o brak przecinka).

Drugi etap przeprowadzono 3 marca 2015r. Polegał on na rozwiązaniu zadań ortograficznych. Można było uzyskać maksymalnie 20 punktów.

Trzeci etap również polegał na rozwiązaniu kilku zadań ortograficznych, za które można było uzyskać 38 punktów. Miał on miejsce 21 kwietnia 2015r. i wyłonił zwycięzców szkolnego konkursu ortograficznego. Są nimi:

I miejsce:   Ewa Matyasik z klasy 4 b

II miejsce:  Wiktoria Pestka z klasy 6 a

III miejsce: Alicja Ogierman z klasy 4 b

Laureatki I i II miejsca będą reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym „Sowa Przemądrzała zmaga się z ortografią”.

Zwyciężczyniom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zapraszamy za rok!

mgr Dominik Koc