Anioły ze Szkoły

opublikowane: 22 maj 2016, 03:23 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 22 maj 2016, 03:23 ]
W naszej szkole od tego roku działają Dobre Anioły.

Od września przyłączyliśmy się do akcji „Anioły ze Szkoły”, której celem jest poszerzanie wiedzy oraz niesienie pomocy zwierzętom, które jako organizmy żywe, wymagają naszej opieki, życzliwości oraz ochrony.

Uczniowie naszej szkoły zorganizowali w ramach akcji zbiórkę karmy na rzecz schroniska dla zwierząt, tworzyli karmniki dla ptaków w okresie zimowym a nawet przygotowali plakaty informujące naszych pozostałych uczniów o zwierzętach zagrożonych wyginięciem w Polsce. Własnoręcznie utworzyli wystawę prac a teraz zapraszają klasy II-IV do udziału w zajęciach, w czasie których przekażą informację jak należy dbać o naszych milusińskich, poinformują nas jakie zwierzęta są objęte ochroną gatunkową oraz w jaki sposób możemy je chronić.

Spotkanie zakończone zostało konkursem 12.05.2016 r., który sprawdził ile zapamiętaliście z tej pogadanki a najlepsze prace zostaną nagrodzone.

Za szczególne zaangażowanie dziękujemy klasie VI a.

mgr Angelika Hucz