Dzień Europy w naszej szkole

opublikowane: 31 maj 2016, 13:32 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 31 maj 2016, 13:32 ]

9 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Europy. Już po raz kolejny uczniowie bawili się oraz zdobywali wiedzę na temat Unii Europejskiej. Cała impreza przebiegała pod hasłem „W Europie”.

Wszyscy uczniowie poznali podstawowe zwroty grzecznościowe w kilku językach i stworzyli swój własny słowniczek. Dzieci z klas I-III czytały bajki znanych pisarzy i wykonały prace plastyczne przedstawiające ich treść.

Uczniowie klas starszych sprawdzili swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej biorąc udział w wielu quizach, budowali słynne budowle, tańczyli znane tańce europejskie oraz oglądali prezentacje multimedialne na temat krajów Unii.

mgr Dagmara Ferdyn