Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

opublikowane: 23 mar 2016, 12:12 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 23 mar 2016, 12:12 ]

W poniedziałek 14 marca  obchodziliśmy „Międzynarodowy Dzień Liczby Pi”.                                                     W tym dniu w szkole odbył się:

-  Konkurs na π przebranie klasowe

·         I miejsce klasy: IV A, IV B, IV C, V A, V C                                                                     Wszystkie klasy stanęły na wysokości zadania i przygotowały zaskakujące
     przebrania.

·         I miejsce Daniel Koryciorz, który wszystkich zachwycił swoim przebraniem.

-  Konkurs na rozwinięcie liczby π

·         I miejsce Laura Borowska – IV A  i Daria Horoba – VI A

·         II miejsce Agata Porębska – IV C

·         III miejsce Magda Szewczyk – IV B

-  Malowanie π kartonowego stworka na parterze oraz na I piętrze. Wszyscy zachwycili nas swoją kreatywnością.

Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 21.03.2016 podczas akademii z okazji Pierwszego Dnia Wiosny. Wszystkim wyróżnionym GRATULUJEMY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I MIEJSCE W KONKURSIE MATEMATYCZNYM " PRZEBRANIE ZA LICZBĘ PI"

14 marca rozpoczął się IX Bytomski Festiwal Nauki i Sztuki. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu ciekawych imprezach. Hasłem Festiwalu było "Ouo vadis liczbo PI?". Najpierw odbyły się konkursy i zabawy  na terenie naszej szkoły.

W środę 16 marca uczestniczyliśmy w ciekawym konkursie " Mistrz Tabliczki Mnożenia" , w którym wzięli udział uczniowie z kl.6 a: Daria Horoba i Filip Śiśka.

Czwartek 17 marca był dniem międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny", w którym walczyli uczniowie naszej szkoły w kategoriach MALUCH oraz BENJAMIN. Przed nami 5 tygodni oczekiwania na wyniki, a na razie każdy uczestnik otrzymał maskotkę tegorocznego konkursu: prostopadłościan-przestrzenne puzzle.

W tym samym dniu klasa 6 a udała się na Plac Klasztorny do Gimnazjum nr 2   na niezwykły wykład czarodzieja bryłek -pana prof Adama Kominiaka, pt " Skąd się biorą bryłki?" . Mogliśmy się dowiedzieć dlaczego jest tylko 5 brył foremnych ( czworościan, sześcian, ośmiościan, dwunastościan, dwudziestościan) oraz jak powstają konstelacje i różne gwiazdy.

W ostatnim dniu bytomskich obchodów święta PI , czyli 18 marca klasa 5 b udała się z panią D. Sobiesiak do sali kameralnej  Państwowych Szkół Muzycznych, gdzie odbył się  wykład                        " Zastosowanie matematyki w muzyce". Uczniowie mogli usłyszeć symetryczny utwór Bacha, który zagrany może być jednocześnie od przodu i od tyłu, zgodnie ze złotym podziałem całości. Ponadto uczniowie szkoły muzycznej wykonali koncert " Wiązanka melodii z popularnych bajek polskiej telewizji" grając na skrzypcach, altówce, wiolonczeli oraz fortepianie, czym wzbudzili gromkie brawa.

Podsumowanie wszystkich imprez, wręczenie dyplomów i podziękowań odbyło się przy okazji akademii " Pierwszy dzień wiosny" w dniu 21.03.2016 r.

mgr Krystyna Siedlik, mgr Justyna Matura i mgr Danuta Sobiesiak