Na tropie zwierząt zagrożonych wyginięciem

opublikowane: 1 cze 2016, 14:21 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 1 cze 2016, 14:21 ]

12 maja 2016 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty zorganizowane przez uczniów klasy VI pt. "Zwierzęta zagrożone wyginięciem".
W zajęciach tych udział wzięli uczniowie klas II-IV. Filip Siska wraz z Oskarem Faberem wyjaśnili wszystkim, jakie informacje zawiera Polska Czerwona Księga Zwierząt, które gatunki zwierząt w Polsce są zagrożone wyginięciem oraz jak my możemy pomóc je ochronić. Na koniec przeprowadzili test podsumowujący wiadomości zdobyte w trakcie tych zajęć.

Najwięcej prawidłowych odpowiedzi udzieliła Laura Borowska z klasy IVa zdobywając pierwsze miejsce w konkursie wiedzy.

Dziękujemy za pomoc również Emilii Chyrze oraz Julii Lutostańskiej, które dzielnie wspierały w przygotowaniach chłopców.

mgr Angelika Hucz