Szczęść Boże Górnikom - Barbórka 2015

opublikowane: 8 gru 2015, 12:18 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 8 gru 2015, 12:18 ]

Śląsk jest miejscem , w którym tradycje regionalne są od wieków przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Dzień Górnika czyli „Barbórka” to chyba najbardziej śląskie święto ze wszystkich.
W tym roku w naszej szkole obchodzony był bardzo uroczyście 3 grudnia. Zaproszeni goście – przedszkolaki i uczniowie klas I - III byli świadkami rewelacyjnych występów artystycznych uczniów klas III a, III b i III c. Były piosenki , tańce regionalne , recytacja wierszy.
Zaproszony górnik otrzymał od dzieci upominki , a pani Dyrektor złożyła serdeczne życzenia barbórkowe.
Uczniowie udowodnili jak bardzo cenią pracę ludzi pracujących w najbardziej ekstremalnych warunkach jakie można sobie wyobrazić.

mgr Agnieszka Doroszkiewicz, mgr Justyna Kluska, mgr Ewa Konarska