Tydzień Promocji Zdrowia

opublikowane: 13 maj 2017, 11:11 przez Szkoła Podstawowa
W tym roku w naszej szkole Tydzień Promocji Zdrowia upłynął pod hasłem: STOP Agresji. W kwietniowy poniedziałek klasy IV-VI przygotowały ulotki pod hasłem przewodnim "Agresji mówimy NIE!". We wtorek przygotowana została gazetka tematyczna. W piątek samorząd uczniowski przygotował zajęcia w postaci gier i zabaw na korytarzu szkolnym. Można było zagrać w grę planszową "Dzień bez agresji", uczyliśmy się "zrzucać balast" bez wyrządzania krzywdy innym, ćwiczyliśmy reagowanie w sytuacjach przemocy, ocenialiśmy, które z zachowań jest prawidłowe. Ponadto wyświetlona została prezentacja multimedialna, z której dowiedzieliśmy się między innymi co to jest agresja, jakie są jej rodzaje, jak być asertywnym oraz jak nie zostać jej ofiarą.

mgr Agnieszka Doroszkiewicz
mgr Angelika Hucz