Zielona Pracownia - wręczenie nagród

opublikowane: 17 sty 2017, 10:12 przez Szkoła Podstawowa
                Dnia 16 grudnia 2016 roku w auli Wyższej szkoły Technicznej w Katowicach odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu Zielona Pracownia zorganizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Nagrodę z rąk Pana Prezesa Andrzeja Pilota dla naszej szkoły odebrała Pani Dyrektor Beata Kozłowska-Kilar, pani Angelika Hucz oraz uczniowie naszej szkoły: Agata Porembska oraz Paweł Ordon.

Udział w projekcie pomoże nam kształtować i wzmacniać postawy proekologiczne poprzez prezentowanie i popularyzację tematów z zakresu: ochrony środowiska, ochrony przyrody. Możliwość korzystania z nowoczesnej pracowni przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć oraz rozwoju zainteresowań uczniów przedmiotem przyrody.

Bogato wyposażenia pracownia i ciekawa aranżacja pomieszczenia umożliwi przeprowadzenie atrakcyjnych zajęć w niecodziennej scenerii. Sala będzie wyposażona w innowacyjną tablicę interaktywną z projektorem, dzięki której młodzi ekolodzy będę mogli swoje odkrycia czy obserwacje przetwarzać i analizować komputerowo. Specjalnie zaplanowana strefa z dostępem do mikroskopów pozwoli wykonywać obserwacje i przeprowadzać doświadczenia przyrodnicze oraz eksperymenty.

Czekamy z niecierpliwością na efekt końcowy.

mgr Angelika Hucz