Spotkanie z redaktor Polskiego Radia Katowice

opublikowane: 10 kwi 2018, 12:57 przez Szkoła Podstawowa
W ramach podsumowania udziału naszej szkoły w ogólnopolskim projekcie BohaterOn gościliśmy redaktor Polskiego Radia Katowice, panią Danutę Skalską. Na przykładzie losów własnej rodziny przybliżyła trudne karty historii Polski z okresu II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu. Podczas spotkania uczennica klasy VI a, Patrycja Wolanin, zaprezentowała napisany przez siebie wiersz o tematyce patriotycznej pt. ,,Wolność'', natomiast uczennice klasy V b:Julia Wesołowska, Ola Cimoch i Dominika Romanek zaśpiewały piosenkę pt. ,,Jest takie miasto''. Pani Danuta Skalska przeprowadziła z uczestnikami spotkania wywiad, którego fragmenty wyemitowało Polskie Radio Katowice. Spotkanie wpisuje się także w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, na co zwróciła uwagę sama prelegentka ofiarowując szkole portret marszałka Józefa Piłsudskiego.

Marta Pogoda i Krystyna Siedlik