Tydzień Filmu Niemieckiego

opublikowane: 4 gru 2017, 14:30 przez Szkoła Podstawowa
Co roku organizowany jest przez konsulat niemiecki Tydzień Filmu Niemieckiego. W trakcie tych dni w kinie "Światowid" w Katowicach prezentowane są wybrane najnowsze i najbardziej utytułowane filmy niemieckie. W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu. Dnia 20.11.2017 mieliśmy przyjemność być na otwarciu Tygodnia Filmu Niemieckiego, podczas którego wyświetlano topową niemiecką komedię tp. " Witamy u Hartmannów". Film dotykał aktualnego tematu uchodźców. Pewna rodzina postanowiła przyjąć mieszkańca z Nigerii pod swój dach. Jakie z tego tytułu narodziły się sytuacje- opowiedzą uczniowie kl. 7a, 7b i 7c, którzy wraz z nauczycielką języka niemieckiego wybrali się na wieczorne wyjście do kina.

Mamy nadzieję, że ta impreza wejdzie w stały kalendarz szkoły. Było miło, ciekawie, inaczej- bo po godzinach lekcyjnych.
Uczniom podobał się film, i miejmy nadzieję zachęcą swoich kolegów na przyszłoroczną przygodę z Tygodniem Filmu Niemieckiego.

mgr Sylwia Sobota