Strona główna‎ > ‎

Aktualności 2019/2020

OGÓLNOPOLSKA AKCJA "KARTKA DLA MEDYKA"

opublikowane: przez Szkoła Podstawowa

Prace uczniów klas I - III na akcję organizowaną przez portal specjalni.pl.
       DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PRACOWNIKOM OCHRONY ZDROWIA!

Akcja "Będzie dobrze" - klasa 1a i 1b

opublikowane: przez Szkoła Podstawowa

Uczniowie klas pierwszych zachowują się wzorowo podczas kwarantanny, do czego namawiają i innych. Wykonali piękne prace, na których graficznym akcentem i hasłem zapewniają, że wszystko będzie dobrze i namawiają do pozostania w domu. Jednocześnie dziękują służbom za pomoc. Prace umieścili w swoich oknach, dzięki temu pozytywne myśli przekazują sąsiadom i przechodniom.

mgr Beata Boucek
mgr Agnieszka Doroszkiewicz

Nowe propozycje do wykonania ozdób świątecznych

opublikowane: 6 kwi 2020, 02:42 przez Szkoła Podstawowa

W zakładce  Świetlica są kolejne propozycje w podfolderze NASZE PRACE I POMYSŁY do wykonania ozdób świątecznych. Oto jedna z nich:

Zapraszamy!
mgr Agnieszka Waleron

Pierwsze prace "KARTKA DLA MEDYKA"

opublikowane: 5 kwi 2020, 15:03 przez Szkoła Podstawowa

W zakładce Świetlicy NASZE PRACE I POMYSŁY znajdują się pierwsze prace akcji
"KARTKA DLA MEDYKA"

Nowości w zakładce Świetlica

opublikowane: 5 kwi 2020, 14:21 przez Szkoła Podstawowa

W zakładce Świetlica pojawiła się nowość - podfolder NAUCZANIE ZDALNE :

Nowości w zakładce Biblioteki - Wydarzenia czytelnicze

opublikowane: 5 kwi 2020, 13:11 przez Szkoła Podstawowa

W zakładce Biblioteki szkolnej pojawiły się nowości w Wydarzeniach czytelniczych:
  • Święto dinozaurów w bibliotece

• Zostań w domu z książką!

Zapraszamy!

mgr Joanna Wesołowska

Warsztaty z 10 marca - akcja Bytomska Akademia Bezpieczeństwa

opublikowane: 3 kwi 2020, 12:42 przez Szkoła Podstawowa

Klasa III a

mgr Irena Smolczewska

Wspomnienia z Muzeum Techniki i Motoryzacji - klasa III a;

opublikowane: 3 kwi 2020, 12:16 przez Szkoła Podstawowa

10.03.2020
Zdjęcia z Galerii techniki i motoryzacji przy WORDZIE w Bytomiu

mgr Irena Smolczewska

„Będzie dobrze. Zostań w domu”

opublikowane: 31 mar 2020, 12:34 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 1 kwi 2020, 01:25 ]

30.03.2020 w ramach lekcji wychowawczej ( w wersji zdalnej) klasa 6 B włączyła się do akcji „Będzie dobrze. Zostań w domu”. Powstały ciekawe, radosne buźki, które wiszą już w oknach domów autorów prac. Zachęcamy: przyłączcie się do projektu, by w tych trudnych chwilach wspomagać się wzajemnie.

Podpowiedź i link do akcji:
oraz główne wytyczne pomysłu, które umieścił na swoim FB pomysłodawca akcji:

„ Małym graficznym akcentem ślemy rodzinie, sąsiadom, przyjaciołom, przechodniom pozytywne myśli. Nie ważne czy z domu, biura, szpitala, czy wieży kontroli lotów. Wspierajmy się."

1.Przygotuj buźkę z pozdrowieniem
2. naklej w widocznym miejscu na szybie, drzwiach itd.
3. zrób zdjęcie i wrzuć na grupę wpisując miasto i ulicę (opcja)

Uwaga - wykonywanie pracy zalecane z Dzieciakami.” (skopiowane z FB autora pomysłu)

BĘDZIE DOBRZE. ZOSTAŃ W DOMU

Pozdrawiamy wszystkich

Wychowawca i uczniowie 6B

ZOSTAŃ W DOMU Z KSIĄŻKĄ!

opublikowane: 26 mar 2020, 06:15 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 29 mar 2020, 08:54 ]

Jeśli nie zdążyłeś wypożyczyć książki w wersji papierowej, lub skończyłeś czytać to co miałeś skorzystaj z e-publikacji. Poniżej adresy internetowe stron, gdzie są one dostępne. Zajrzyj koniecznie. Pamiętaj zostań w domu z książką!

· https://lektury.gov.pl/ - to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

· https://wolnelektury.pl/ - to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

· https://literat.ug.edu.pl/books.htm - Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej - Realizowana w ramach projektu UNESCO "Biblioteka Wirtualna klasycznych tekstów literatury świata".

· https://fbc.pionier.net.pl/ - Federacja Bibliotek Cyfrowych to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury. Instytucje takie jak biblioteki, archiwa czy muzea udostępniają swoje zbiory on-line w postaci cyfrowej, uprzednio je digitalizując. Czynią to poprzez serwisy zwane bibliotekami, archiwami czy muzeami cyfrowymi

mgr Joanna Wesołowska