Strona główna‎ > ‎

Aktualności 2018/2019

Sztandar naszej szkoły w czasie mszy 8.06.2019

opublikowane: 14 cze 2019, 14:39 przez Szkoła Podstawowa

Sztandar naszej Szkoły Podstawowej nr 6 trzymała klasa 4 b na mszy pożegnalnej naszego proboszcza ks.Tadeusza Palucha. Msza święta odbyła się w Parafii św. Jacka w sobotę 8 czerwca 2019 roku o godzinie 16.00. Reprezentowała naszą szkołę Amelia Banaś.

mgr Kostek Danuta

Konkurs przyrodniczy "Świetlik"

opublikowane: 11 cze 2019, 14:21 przez Szkoła Podstawowa

Kolejny, ogromny sukces naszej uczennicy Wiktorii Wiszkowskiej z klasy 6 b. Wiktoria uzyskała aż 85% punktów w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym "Świetlik". Zdobyła w ten sposób, po raz kolejny, tytuł Laureata II stopnia.

Konkurs ten przebiegał w dwóch etapach: Etap Przygotowawczy oraz Test Konkursowy. W pierwszym etapie Konkursu, Wiktoria wykonała zestaw doświadczeń konkursowych.

Drugi etap, czyli Test Konkursowy polegał na rozwiązaniu zadań, których treść opierała się również na wiedzy zdobytej podczas wykonywania doświadczeń.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

mgr Angelika Hucz

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Panda" z matematyki

opublikowane: 10 cze 2019, 14:32 przez Szkoła Podstawowa

Uczennica klasy VI b Aleksandra Cimoch zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Panda" z matematyki, który odbył się 4 kwietnia 2019 w naszej szkole.
Uczennicy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Jolanta Proszowska

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny"

opublikowane: 10 cze 2019, 14:27 przez Szkoła Podstawowa

Uczeń klasy IV b Andrzej Przeklasa oraz dwie uczennice klasy VI b Aleksandra Cimoch i Wiktoria Wiszkowska otrzymali wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie "Kangur matematyczny", który odbył się 21 marca 2019 w naszej szkole.
Wyróżnionym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Jolanta Proszowska

Festyn

opublikowane: 8 cze 2019, 12:07 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 8 cze 2019, 12:52 ]

31 maja 2019 r.

fot.: Ewa Konarska
Danuta Kostek
Iwona Kwaśniak
Justyna Matura
Krystyna Siedlik
Katarzyna Szczurek

I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym

opublikowane: 29 maj 2019, 14:07 przez Szkoła Podstawowa

Nasza uczennica, Wiktoria Wiszkowska po raz kolejny osiągnęła ogromny sukces. Tym razem zajęła I miejsce w VII Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla Szkół Podstawowych. Wiktoria wybrała pisemne opracowanie tematu : "Bezemisyjny transport publiczny w Polsce". Pracę cechował wysoki poziom merytoryczny oraz ciekawy styl graficzny, dzięki czemu praca Wiktorii okazała się bezkonkurencyjna.

Serdecznie gratulujemy.

mgr Angelika Hucz

III miejsce w Regionalnym Konkursie Informatycznym „Komputerowy Guru”

opublikowane: 27 maj 2019, 13:46 przez Szkoła Podstawowa

27 lutego odbyła się XIV edycja Regionalnego Konkursu Informatycznego „Komputerowy Guru”.
W tegorocznym konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas V-VI szkół podstawowych.
Miło nam poinformować, że nasza uczennica Wiktoria Wiszkowska z klasy VI b zajęła III miejsce.

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.

Dyrektor Mirosław Młynek

Festyn na Rozbarku

opublikowane: 26 maj 2019, 14:25 przez Szkoła Podstawowa

W dniu 25 maja odbył się festyn parafialny na Rozbarku : "Święty Jacek z pierogami" .
Na scenie ok godziny 16.15 ( po nieszporach ) wystąpili uczniowie z klas 4B, 5C.
W zespole muzycznym "SZÓSTKA BEND" kierowanym przez panią Danutę Kostek wystąpiły : Amelia Banaś, Kamila Kempa, Dagmara Hoffmann oraz Alicja Myśliwy. Dziewczynki zaśpiewały śląskie piosenki: " Zachodzi słoneczko", Hej z góry!, "Siadła pszczółka", "Szła dzieweczka", a także " Takich już nie ma ".

fot.Piotr Skrzipek

mgr Danuta Kostek

Trzy wyróżnienia w Miejskim konkursie matematycznym

opublikowane: 26 maj 2019, 14:06 przez Szkoła Podstawowa

Uczniowie Andrzej Przeklasa , Szymon Paruzel oraz Oliwia Gabor z klasy 4 B zostali wyróżnieni w Miejskim konkursie matematycznym, który odbył się w dniu 16 maja 2019 r. w szkole podstawowej j nr 21 w Bytomiu :)

mgr Danuta Kostek

Dni Europy - Lekcje multimedialne o Unii Europejskiej i konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

opublikowane: 26 maj 2019, 13:52 przez Szkoła Podstawowa

W tygodniu 6 - 10 maja odbyły się lekcje multimedialne o Unii Europejskiej i konkurs wiedzy o Unii Europejskiej.

mgr Elżbieta Windisz