Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

BIBLIOTEKA ZYSKAŁA NOWYCH CZYTELNIKÓW Z KLAS 1A 1B i 1C

opublikowane: 15 lut 2021, 11:57 przez Szkoła Podstawowa
Przez kilka ostatnich dni w bibliotece pojawiała się KRÓLOWA KSIĄŻEK, aby osobiście pasować uczniów klasy 1a,1b i 1c na czytelników szkolnej biblioteki. Zanim to jednak nastąpiło na pierwszaków czekało kilka zadań. Z pomocą „PANA HILAREGO” poznawali rodzaje książek przekonując się, że książki są tak różne jak czytelnicy i na pewno każdy szukając może znaleźć coś dla siebie. Ponadto na przykładzie „RZEPKI” dowiedzieli się, że warto dążyć do celu–w ich wypadku doskonaleniu czytania i byciu wzorowym czytelnikiem. Tym bardziej, że mają wsparcie w swoim wychowawcy, rodzicu, bibliotekarzu i specjalnie dobieranych książkach z biblioteki szkolnej. Po poznaniu zalet czytania i wysłuchaniu próśb książek doszło do uroczystego złożenia przysięgi. Królowa książek z wielką satysfakcją przyjęła pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zapraszając do wypożyczenia pierwszej w życiu książki. Uroczystość przygotował i przeprowadził nauczyciel bibliotekarz Joanna Wesołowska.

Zdjęcie pasowania znajdują się na Facebook'u naszej Szkoły
ZAPRASZAMY NA NASZ PROFIL