Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Dzieło Adopcji Serca

opublikowane: 23 cze 2020, 13:49 przez Szkoła Podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 6 w Bytomiu im . ks Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego za pośrednictwem Pallotyńskiego Sekretariatu Misyjnego w Warszawie realizuje wsparcie związane z kształceniem i utrzymaniem dziecka w Afryce- Henriette Nsabimana z Demokratycznego Kongo.
Nasza podopieczna skończyła już 15 lat. Pomimo problemów zdrowotnych i rodzinnych kontynuuje naukę.
Zebrane przez nas i przekazane w czerwcu b.r. środki finansowe w kwocie 840 zł pozwalają na roczne: opłacenie dziecku czesnego w szkole, ubezpieczenie leczenia, zakup wyposażenia do szkoły oraz regularne zakupy żywności, odzieży i środków czystości.
Henriette jest bardzo szczęśliwa i wdzięczna. W liście skierowanym do naszej społeczności szkolnej, za pośrednictwem Stowarzyszenia, przekazuje nam serdeczne pozdrowienia i życzenia Bożego Błogosławieństwa.

Opiekun Adopcji Serca Danuta Kostek