Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

STOP Agresji

opublikowane: 4 gru 2019, 12:49 przez Szkoła Podstawowa

W naszej szkole rozpoczęła się seria warsztatów prowadzonych przez Panią Agnieszkę Waleron i Panią Angelikę Hucz. Warsztaty te mają na celu przeciwdziałać sytuacjom agresywnym, pomóc w kontrolowaniu niepożądanych zachowań, rozwiązywać zaistniałe nieporozumienia.

Podczas zajęć korzystamy z filmów oraz materiałów udostępnianych w ramach kampanii prowadzonych przez Rzecznika Praw Dziecka.

Pierwsze zajęcia oparły się na kampanii „Bicie uczy, ale tylko złych rzeczy”, wykorzystaliśmy spot (dostępny pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=es5JHTI_4GU), którego celem było nagłośnienie problemu przemocy wśród dzieci. Przeczytaliśmy bajkę profilaktyczną, dzięki której uczniowie mogli przekonać się, jak trudno naprawić krzywdę wyrządzoną drugiej osobie. Wykonaliśmy również szereg ćwiczeń, które miały za zadanie obniżyć poziom agresji wśród uczniów i pokazać jak sobie z nią radzić.

Na zakończenie obejrzeliśmy bajkę, która pokazała nam, że nasze wsparcie i pomoc są bardzo ważne! Pamiętajmy o tym…

mgr Angelika Hucz
mgr Agnieszka Waleron