Warsztaty przyrodnicze w Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

opublikowane: 9 paź 2018, 11:24 przez Szkoła Podstawowa
Na początku października uczniowie klasy 5b, 6b oraz 7a wzięli udział w warsztatach przyrodniczych organizowanych przez pracowników Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie. Klasy podzielone były na dwie grupy. Pierwsza grupa wzięła udział w zajęciach
pt. „ Ile życia w martwym drewnie?”. Uczniowie dowiedzieli się co to jest drzewo a co drewno, poznali mieszkańców martwego drewna oraz jego rolę w lesie. Zajęcia te odbywały się w formie zajęć laboratoryjnych oraz terenowych. Zadaniem drugiej grupy było rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów podczas „Spaceru z dendrologiem”. Nasi uczniowie obserwowali przyrodę wszystkimi zmysłami, dokonywali pomiaru drzew i brali udział w różnych konkursach.
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów.
Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie prowadzących zajęcia. Z pewnością zawitamy ponownie.

Opiekunowie

J. Matura, A. Hucz