Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

Zajęcia rozwijające aktywność twórczą w klasie 1b

opublikowane: 22 paź 2019, 10:14 przez Szkoła Podstawowa
Na zajęciach rozwijających aktywność twórczą klasa 1b zrealizowała lekcję w ramach projektu: "Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?" (Uniwersytet Dzieci) - "Dlaczego strach jest nam potrzebny?". Już sam temat scenariusza lekcji był dla uczniów zaskakujący, ponieważ nie spodziewali się tego, że strach jest nam w życiu bardzo potrzebny. Z zaciekawieniem chłonęli kolejne elementy wiedzy. Uczniowie oglądali film, z którego dowiedzieli się co to jest strach i lęk. Najbardziej ekscytujący okazał się dla nich etap, kiedy sami decydowali, czy dany rodzaj lęku/strachu jest im bliski, czy już go kiedyś doświadczyli i jak sami zachowują się w takich sytuacjach. Całkiem spontanicznie wcielili się chwilowo w aktorów, aby pokazać, co w takiej sytuacji czują. Pozwoliło im to zdać sobie sprawę, że lęk i strach rzeczywiście mogą mieć różne źródła i inaczej na nas oddziaływać.

mgr Beata Boucek