Strona główna‎ > ‎Aktualności‎ > ‎

ZOSTAŃ W DOMU Z KSIĄŻKĄ!

opublikowane: 26 mar 2020, 06:15 przez Szkoła Podstawowa   [ zaktualizowane 29 mar 2020, 08:54 ]

Jeśli nie zdążyłeś wypożyczyć książki w wersji papierowej, lub skończyłeś czytać to co miałeś skorzystaj z e-publikacji. Poniżej adresy internetowe stron, gdzie są one dostępne. Zajrzyj koniecznie. Pamiętaj zostań w domu z książką!

· https://lektury.gov.pl/ - to realizacja postulatu budowy otwartych, dostępnych i przyjaznych cyfrowych zasobów edukacyjnych i kulturowych. Projekt został zainicjowany przez dwa ministerstwa: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, oraz Ministerstwo Cyfryzacji. Dzięki tej inicjatywie lektury można pobierać przez Internet i słuchać ich wersji audio lub czytać w dowolnym momencie za pomocą wygodnej aplikacji mobilnej.

· https://wolnelektury.pl/ - to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się 5571 utworów, w tym wiele lektur szkolnych zalecanych do użytku przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, które trafiły już do domeny publicznej.

· https://literat.ug.edu.pl/books.htm - Wirtualna Biblioteka Literatury Polskiej - Realizowana w ramach projektu UNESCO "Biblioteka Wirtualna klasycznych tekstów literatury świata".

· https://fbc.pionier.net.pl/ - Federacja Bibliotek Cyfrowych to serwis internetowy, którego podstawowym celem jest gromadzenie, przetwarzanie i udostępnianie informacji on-line o zbiorach polskich instytucji nauki i kultury. Instytucje takie jak biblioteki, archiwa czy muzea udostępniają swoje zbiory on-line w postaci cyfrowej, uprzednio je digitalizując. Czynią to poprzez serwisy zwane bibliotekami, archiwami czy muzeami cyfrowymi

mgr Joanna Wesołowska
Comments